Workshops

In addition to our regular class schedule, Warda is always hosting exciting events for everyone to enjoy. These events offer a great opportunity for our instructors, dancers and greater community to come together. Have a look at upcoming events below, and if you’re interested don’t hesitate to reach out. Also remember that many of these workshops are available as online classes in case you can't come and join us.

16.července 18:00-19:30

Cena: 250 Kč

Mimika v orientálním tanci

Víme, že tanec je nejenom o technice, ale také o emočním projevu. Nejde spoléhat na to, že na jevišti správný výraz naskočí sám a lousknutím prstů ukážeme jakoukoliv emoci. Bohužel to nejde. I tady musí být poctivý trénink. Na workshopu se zaměříme na svůj obličej a mimické svaly. Pomoci cviků z facefitnesu obličej rozehřejeme, uvolníme a cíleně budeme pracovat na výrazu. Pro všechny úrovně.

 

 

21.července

18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Technika orientálního tance - efektní prvky v orientálním tanci

Na workshopu budeme rozebírat taneční prvky, které vyzdobí váš tanec jako třešnička na dortu. Diváci ocení především to, co sami nedokážou udělat. Musíte pořad publikum překvapovat a držet v napětí a pro tento případ musíte ovládat pár atraktivních prvků. Na závěr se naučíme efektní kombinaci.

Pro pokročilejší studentky.

28.července

 18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Technika orientálního tance - “Modernizace“ akcentů a svaly v orientálním tanci

Na workshopu budeme rozebírat akcentované pohyby v orientálním tanci z hlediska použití svalů. Moderní bellydance je o rychlosti a přesnosti a bez svalů toho se nedá dosáhnout. Projedeme celé tělo od hlavy k patě a prozkoumáme, jak svaly ovlivňují kvalitu provedení určitých pohybů. Na závěr naučíme naše boky “rapovat”.

Pro pokročilejší studentky.

Letní taneční workshopy s Wardou ve studiu Farha

Červenec je měsíc techniky orientálního tance.

 

Každé pondělí je v nabídce cvičebně taneční workshop na téma “Uvědomělé tělo v tanci”

13.července 18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Cvičení na chodidla a nohy plus taneční kroky, krokové kombinace a otočky.

 Chodidla - nejspíš nejvíce opomíjená část těla při cvičení a také tanci. Na rozdíl od klasické lekce se budeme 30 - 40 minut věnovat sérii speciálních cviků vedoucích k protažení a posílení chodidel a nohou, které jsou potřeba pro lehkou chůzi. Tato část bude probíhat na podložce. Pak se soustředíme na taneční kroky, krokové variace a otočky.

Pro všechny úrovně.

20.července 18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Cvičení na pánevní dno plus základní pohyby orientálního tance zaměřené na dolní část těla.

Na rozdíl od klasické lekce se budeme 30 - 40 minut věnovat jenom cvikům na uvolnění a posilování pánevního dna. Tato část bude probíhat na podložce. Tím se budeme  snažit odstranit pohybovou neobratnost, uvolnit zatuhliny a tím se kousek po kousku zbavit  různých bloků a zároveň vylepšit taneční techniku přes správné ovládání pánevního dna.

Pro všechny úrovně.

 27.července 18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Cvičení na protažení a posílení krku, lopatek a paží plus pohyby horní části těla.

Na začátku hodiny se budeme věnovat cvikům na uvolnění a protažení horní části zad, pažím, lopatkám a krku. Tato část bude probíhat na podložce. V taneční části se soustředíme na pohyby horní části těla. Pro všechny úrovně.

Každé úterý od 17:00 do 18:00

mini kurz orientálního tance pro začátečnice

Cena: 130 Kč za lekci

Od úterý od 18:00-19:30 jsou

workshopy zaměřené na zdokonalování techniky orientálního pro různé úrovně pokročilosti.

 

14.července

18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Technika orientálního tance - umění perfektní pózy

Tanečnice nejenom musí hezky tančit, ale i hezky stát a pózovat. Na workshopu pronikneme do tajemství perfektní pózy z hlediska držení těla, hlavy, paží, použití svalů, dechu. Na závěr se naučíme kombinaci, kde všechno procvičíme.

Pro všechny úrovně.

Workshops are available to order online

See available workshops

15.července 18:00-19:30

Cena: 200 Kč

Ruce v orientálním tanci

Na workshopu rozebereme do detailů každý taneční pohyb paží a rukou. Zapojíme do práce každý kloub a sval od lopatek do konečků prstů. Nasadíme tvrdý, ale potřebný dril, aby ruce při tanci vytvářely krásné pohyby. Zkusíme pomoci rukou vyjadřovat emoce.

Pro všechny úrovně.